Drukarki atramentowe dużych znaków

Drukarki opakowań zbiorczych, np. kartonów, tac, folii stretch drukują przede wszystkim dane logistyczne bezpośrednio na opakowaniu. Używa się ich do oznaczenia nazwy produktu, dat produkcji i spożycia, numeru zamówienia, nadrukowania kodu kreskowego, logo oraz innej grafiki itd.

Drukarki serii 5000 używają opatentowanej technologii tuszu termoplastycznego Touch Dry® Hot Melt. Sam tusz wyróżnia się tym, że w temperaturze pokojowej ma postać stałą, a nie płynną – dopiero we wnętrzu drukarki jest rozgrzewany i używany do naniesienia nadruku. Natychmiast po uformowaniu nadruku na opakowaniu powraca do stanu stałego. Ogromną wartość takiego rozwiązania stanowi bezkonkurencyjna ostrość nadruku, bowiem tusz nie wsiąka w materiały porowate (np. karton) i nie powoduje utraty jakości wydruku przez cały proces logistyczny, aż do odbiorcy końcowego. Ta zaleta jest szczególnie doceniana przy drukowaniu kodów kreskowych, które zawsze pozostają czytelne dla skanerów.

Seria 4000 korzysta z klasycznego rozwiązania tuszów płynnych. Te maszyny znajdują zastosowanie w tych przypadkach, gdy nie ma konieczności zapewniania wysokiej jakości druku. Świetnie sprawdzają się w drukowaniu dużych tekstów i prostej grafiki (bez kodów kreskowych).

Wykorzystywanie drukarek opakowań zbiorczych pozwala na znaczące zmniejszenie wariantów opakowań zamawianych w drukarni i magazynowanych w fabryce, gdyż dużą część informacji można drukować we własnym zakresie i dokładnie w takich ilościach, jakie są potrzebne. Dodatkowo treść nadruku może się automatycznie zmieniać w zależności od zawartości opakowania , jeśli drukarka podłączona jest do sieci z innymi drukarkami.

Do góry